Grapefruit Published: May 19, 2016
Location
Job Type
Category
Skills
PHP5, Laravel, alternativ Zend, Symfony

Description

Căutăm PHP Web Developer pasionat in Iasi sau Bucuresti, cu experiență minimă de 3 ani, pentru proiecte digitale.

Împreună cu echipa din Iași si Bucuresti, vei lucra cu consultanți, designeri UX, alți developeri și content editori pentru proiecte digitale cu impact major, create pentru companii mari din România—Dacia, Renault, Nestle,etc.

Ne dorim un coleg pasionat și ambițios, cu spirit de lider, dar pragmatic și fun, care să devină un membru de bază pentru echipa noastră.

Responsabilități PHP Web Developer

  • vei coordona întregul ciclu de dezvoltare (de la planificare până la implementare, documentare, testare și monitorizare);
  • vei introduce în fluxul nostru de lucru soluții inovative și creative folosind cele mai noi și moderne tehnologii;
  • vei participa la ședințe împreună cu clientul pentru înţelegerea cerinţelor tehnice;
  • vei oferi suport și coaching colegilor tăi din echipă;
  • vei dezvolta si ve oferi solutii folosind  PHP, JavaScript, HTML and CSS.

Cerințe

  • știi bine PHP5 și ai experiența cu framework-uri folosite pe web (de preferat Laravel, alternativ Zend, Symfony);
  • ai experienta cu JavaScript (vanilla si librarii precum jQuery), HTML5 si CSS3;
  • Sa ai cunostiinte solide de OOP, sa aplici paradigma MVC si sa folosesti constant design patterns pentru solutii comune;
  • ai experiență de lucru cu baze de date SQL (MySQL), noSQL (Mongo, Couch);
  • experiența cu Linux, Apache, source control (Git), HG, agile develoment, API design, Bash scripting;
  • cunoști principii de SEO, accesibilitate și semantic web;
  • scrii un cod curat, logic și corect semantic;
  • vorbești și înțelegi bine limba engleză;
  • Esti la curent cu noile tehnologii si tendinte si nu ai retineri in a le experimenta si aplica.

Beneficii

  • job full-time, cu un salariu atractiv;
  • asigurare de sănătate;
  • proiecte de anvergură în care poți veni cu abordări noi;
  • un mediu de lucru flexibil, specific unei companii mici și inovative, cu o reputație bună şi istoric de 16 ani;
  • colegi tineri, deschiși, creativi și fun.

Dacă crezi că te potrivești descrierii hai să stabilim o întâlnire.

Poți trimite CV-ul tău la adresa: anca.teletin@grapefruit.ro

Attention! This job posting is 345 days old and might be already filled.