Virtual Reality Systems Group Published: July 15, 2007
Location
Timisoara
Job Type
Category

Description

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) este :
- o persoana dinamica, activa, cu abilitati si solide cunostinte profesionale din domeniu
- team player, simtul umorului “constituie un avantaj”
- atentie la detalii, creativitate, entuziasm, initiativa, sociabilitate si originalitate.
- capacitatea si ambitia de a invata lucruri noi si de a se perfectiona
- solide cunostinte de marketing, publicitate si branding,
- intelegere perfecta a cerintelor de marketing si comunicare ale clientilor, o gindire structurata si logica, o scriitura simpla, clara, vie.
Abilitatea de a oferi argumente rationale in sustinerea propriilor concepte si idei, exigenta cu propria munca, disciplina si grija pentru detalii vor cintari mult in alegerea celui mai bun candidat.

Responsabilitati:
Stim ca pare foarte mult, dar am aprecia ca viitorul nostru coleg (sau colega) sa puna pasiune in ce face("daca dragoste nu e, nimic nu e"):
- conceptia si redactarea de content (text) pentru site-uri web
- conceptia sloganelor, a textelor publicitare, strategii de campanii, de brand, headline-uri
- redactarea de prezentari ale proiectelor si descrieri ale conceptelor pentru clienti
- crearea unor elemente de branding si corporate identity (naming, slogan, identitate verbala, manuale de brand) la concepte creative, campanii integrate (print, outdoor, site) si literatura de companie (brosuri).
- Usurinta de a scrie atit in romana, cit si in engleza, este obligatorie.

Si sa nu uitam ce a spus Einstein : "Imaginatia este mai importanta ca si cunoasterea"

Putem oferi:
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Posbilitati reale de crestere si promovare
- Proiecte provocatoare, uneori inedite, in timp vom ajunge in etalonul superior international, e o promisiune
- Aprecierea si remuneratia corespunzatoare a muncii bine facute

Attention! This job posting is 3576 days old and might be already filled.