Ziki Network Published: April 5, 2016
Location
Job Type
Category

Description

Responsabilitati:

- Redacteaza articole, de continut, de informare cat si generale

- Creeaza\traduce diferite texte pentru diferite site-uri in vederea promovarii softurilor create de companie

- Elaborarea, intretinerea si propunerea de idei pentru inbunatati site-urile, newsletter-ele, paginile de Facebook, Linkedin

- Administrarea platformelor de comunicare online (site-uri, bloguri, forumuri, pagini de Facebook)

- Interactioneaza cu publicul de pe Social Media si mentine comunicarea continua, creand si distribuind continutul viral

- Sugereaza concepte creative si slogane pentru companii publicitare

- Se asigura ca nu exista greseli de ortografie sau gramatica

- Mentine legatura cu restul echipei in vederea atingerii obiectivelor companiei

Cerinte:

- Absolvent sau cursant al Facultatii de Litere, Comunicare

- Limba engleza nivel avansat (lb. Franceza constituie un avantaj)

- Aptitudini excelente de comunicare scrisa si atentie la detalii

- Bune abilitati organizatorice

- Creativitate

- Abilitatea de a face mai multe sarcini simultan

Attention! This job posting is 652 days old and might be already filled.